Jak spasit podnikání?


Ne každý, kdo soukromě podniká, připomíná zejména dětem dobře známého strýčka Skrblíka, případně pana Burnse ze Simpsonových. Možná tak ještě vizáží, pokud tak rozhodla příroda, ale co se týká majetku, pak je to mnohdy docela jiné. Mnoha podnikatelům nepřeje štěstěna tak, jak by si to dotyční přáli, a pak se tito zkrátka potýkají s finančními problémy. Musí přece z něčeho žít, ale to neznamená, že si na svou obživu zvládnou vydělat, a i fungování jejich podniků něco stojí a ani na to se někdy peněz nedostává. A to ani v případě pracovitých a zodpovědných soukromníků, kteří se vážně snaží o to, aby obstáli.

americké dolary

Podnikání je zkrátka finančně nejistá branže. Někdy se tu lidem daří, někdy ne. A pokud ne, jsou někdy vysloveně odkázaní na pomoc jiných. Tedy na co? Na půjčky, pochopitelně.

Ale co se často stane, když někdo z podnikatelů přijde do banky a chce podnikatelskou půjčku? Jistě, přivítají ho jako kohokoliv jiného, ale nechají si spolu s podanou žádostí doložit i ekonomickou situaci takového podnikatele, aby se ujistili, že zvládne splácení. A když tu panují pochybnosti o schopnosti takového podnikatele získanou půjčku také řádně vrátit, radši mu žádné peníze nedají.

finanční prostředky

Podnikatelé tedy odcházejí z banky docela často neuspokojení. A když navzdory tomu po penězích navíc touží, musí to zkusit i u nebankovní společnosti, kde jsou nabídky, jež se dají získat daleko jistěji a pohodlněji. Jsou tu tedy například hypotéky bez registru nebankovni-hypoteky-uvery.cz, které prokazují podnikatelům dobrou službu, a to nejen proto, že jde o peníze navíc, ale i proto, že se takové nebankovní hypotéky získávají rychle, snadno i výhodně. A tím jediným, co tu může podnikatelům možná komplikovat život, je potřeba zaručit se za takovou hypotéku zástavou nemovitosti. Takže to chce mít nějakou nemovitost. Ale kdo ji má, neodejde neuspokojen.