S bolestí zad se během svého života setká většina z nás. Ať už je to bolest akutní, která doprovází většinu úrazů. U natržení vaziva, praskliny ve svalech či fraktuře končetin. Při zvedání těžkých předmětů, rychlé změně pohybu či náročném sportu dochází k blokádě páteře. Vyžadující léčebný zásah. Stejně jako v případě bolestí chronických. V těchto případech často dochází k blokádě po celé délce páteře. A proto je potřeba čím dříve, tím lépe započít s rehabilitacemi. Které po vstupní prohlídce provádí k tomu vyškolení terapeuti. Od cvičení na neurofyziologickém podkladě přes terapii laserem, která nejen zmírňuje bolesti v dané oblasti do několika hodin.
Úspěšnou terapií, při které je využíván léčebný účinek elektrické energie, je v současnosti elektroléčba. Kterou lze úspěšně nastartovat tělní tkáně k samoléčebné aktivitě. Tím, že její pomocí se zlepšuje krevní cirkulace i jejich výživa, uvolní svalstvo a zbaví tělo nepřirozených křečí. Protože utlumí i zánětlivý proces, dojde jak k zmírnění otoků, tak i bolesti hlavy, svalů i kloubů. Rovněž ústřely se dají tímto způsobem řešit. Během léčby se dá využít více forem elektrické energie. Ať už to je ultrazvuk, galvanický proud, elektro-diagnostické proudy, DD proudy i proudy inferenční.
Délka terapie trvá patnáct minut, při které pacient leží na terapeutickém lehátku. Velkým benefitem tohoto způsobu léčení je možnost s pacientem, který je zbaven bolesti, pohybovat. Hlavně s problematickými a nejvíce postiženými částmi jeho těla. Které by jinak sám nezvládl. Elektroléčbou lze rovněž provádět trénink za pomocí elektrošoků. Jde vlastně o cvičení, které je posílené elektrickými impulzy. Hojně jsou využívány pacienty, kteří jsou po úrazu končetin, neschopni cvičit normálně. A tento elektro strečink jim umožní procvičit a uvolnit svaly. Tato terapie se provádí ve většině případů až do úspěšného zotavení. Toto cvičení je prováděno deset až dvacet minut. Čímž je zaručena svalová relaxace stejně kvalitní, jako se protahování před i po klasickém cvičení.