Tepelná čerpadla

Jak vybrat kvalitní tepelné čerpadlo a spolehlivého dodavatele?

  • Podle referencí
  • Podle účinnosti při dané teplotě vzduchu a vody
  • Podle jednoduchosti a komfortu ovládání
  • Podle výhodného poměru cena/výkon a návratnosti investovaných prostředků

Jak vlastně fungují tepelná čerpadla?

Tepelné čerpadlo funguje na stejném principu jako chladnička, jen s obráceným směrem. Principem každého tepelného čerpadla vzduch-voda je transport tepla z venkovního prostředí (ze vzduchu) do objektu a jeho využití k topení a přípravě TUV. Energie slunce a sluneční paprsky se starají o stálou dodávku energie, tj. o ohřev planety a venkovního prostředí. Původně nízkoteplotní sluneční energie je tepelným čerpadlem přečerpána na vyšší teplotní úroveň, aby mohla být použita pro vytápění domácností nebo kanceláří.

Tepelná čerpadla poskytují uživatelům nezávislost na ceně zemního plynu. Tepelná energie získaná z tepelného čerpadla z venkovního vzduchu, země, nebo vody šetří vaše náklady na vytápění a zároveň životní prostředí.

Tepelná čerpadla Toshiba patří k nejúčinnějším na trhu. Pracují s nejlepšími technologiemi.

Tepelná čerpadla pro novostavby i pro rekonstrukce

Tepelná čerpadla se vyznačují snadnou a rychlou instalací. Jsou vhodná jak pro nové, tak i pro rekonstrukce stávajících topných systémů.

Získejte až 75 % energie na vytápění zdarma

Tepelná čerpadla Toshiba využívají v podstatě nevyčerpatelné zdroje ze vzduchu a země. Tato tepelná energie je k dispozici zcela zdarma, a tak šetří provozní náklady na vytápění a přípravu teplé vody.

Provozem tepelných čerpadel nevznikají žádné emise do ovzduší. Pouze 25 % z celkové topné energie je třeba pro provoz tepelného čerpadla zabezpečit elektrickým proudem. To znamená, že z 1 kW elektrické energie se získá cca 4 kW tepelné energie. Jedná se tedy o vynikající energetickou bilanci domácnosti, firmy nebo veřejného objektu.

S využitím špičkové technologie čerpadel Toshiba

Tepelné čerpadlo Toshiba Estia

TOSHIBA ESTIA je tepelné čerpadlo vzduch-voda koncipované jako split systém a skládá se z venkovní jednotky (kompresorová část a výparník) a vnitřní jednotky v podobě hydro-boxu. Na tento hydrobox jsou připojeny všechny ostatní potřebné části systému (např. ohřívač teplé vody, radiátory, podlahové vytápění apod.)