Signalizace v nemocnicích a v zařízeních s pečovatelskou službou


Rádiové vlny proniknou i skrze zeď – ti z vás, co si pořídili elektrické zásuvky s dálkovým ovládáním pro jejich bezpečné vypínání, si jistě dobře vybaví, že jsou plně funkční i přes bytové zdivo. Rádiové vlny pronikají bezpečně prostorem, ostatně to byste ani nemohli poslouchat rozhlas na dlouhých, středních, krátkých a velmi krátkých vlnách. Na podobném principu pracují i signalizační zařízení v nemocnicích.

areál nemocnice

Pacient si přivolá sestru či lékaře – možná, že právě vy jste se setkali tváří v tvář vážnému ohrožení života a byli jste operováni například po vážném úrazu při autonehodě. Toto bohužel k životu patří a lékařský tým se pak snaží zachránit, co se dá. Pacienti na nemocničních oddělení pak mají k dispozici zařízení, kterým lze velmi rychle přivolat lékařskou službu, aniž by bylo nutné pracně instalovat po pokojích kabelové rozvody. Výhodou je i to, že lůžka bývají pojízdná, a v případě stěhování pacientů z oddělení na oddělení nebo jen v rámci jednoho oddělení na jiný pokoj se může přestěhovat i signalizace. Bezdrátová zařízení na rádiových vlnách pracují spolehlivě v celém areálu nemocnice.

lůžka v nemocnici

Domovy seniorů s pečovatelskou službou – to, co funguje v nemocnici, může samozřejmě pracovat i jinde, například v domovech pro seniory. Lidé v pokročilém věku potřebují být pod dohledem a mít nablízku tým ošetřovatelů, který může zasáhnout v případě úrazu nebo jiných zdravotních potíží. Toto by mělo být samozřejmostí v každém domě s pečovatelskou službou, otázkou zůstává, jak se praxe odlišuje od pouhé teorie.

Lázeňská zařízení – v lázeňských zařízeních bývají sice lidé mobilní a soběstační, ale mohou tu nastat komplikace například po podání některých léků, jako jsou prudké alergické reakce. Tehdy se bezdrátová rádiová signalizace může hodit, může včasným zásahem zachránit lidský život.