Vodní řasy jsou nejstarší mikroorganismy na této planetě. Mají tedy plné právo na svou existenci, jsou to starousedlíci a teoreticky bychom se s nimi měli dohodnout, jak to bude s naším bydlením a využíváním životních zdrojů. Toto je samozřejmě pouze teoretická úvaha, ve skutečnosti si řasy žijí svým životem a vesele se množí všude, kde k tomu mají vhodné podmínky, bez ohledu na lidskou působnost. Jestliže tedy umístíte na zahradu kopaný bazén, napustíte jej vodou a tekutinu ponecháte v létě na Slunci několik dnů, začne se postupně barvit do zelena či do hněda a za pár týdnů se z vašeho bazénu stane Rákosníčkův rybníček Brčálník.
Skřítek Rákosníček by ovšem nebyl tak naivní, jako vy, skřítci většinou dobře ví, jak to v přírodě chodí, a tak by do bazénu zasázel mnoho vodních rostlin, dodával by jim dostatek živin a oxid uhličitý a za pár týdnů by řasy z vody dočista zmizely. A proč? Protože vodní rostliny vylučují takzvané algicidní látky, které brání rozmnožování řas a z nádrže je pak zcela vytlačí. Vodní rostliny jsou totiž konkurentem řas (a naopak).
V bazénu na koupání to ale tak jednoduché není protože v malé nádrži nemůžete mít vysázené rostliny, to je možné jen u velkých přírodních rezervoárů, kde funguje samočisticí schopnost vodního zdroje. Majitelé zahradních bazénů proto musí mít k dispozici přípravek Algicid, který nahradí vodní rostliny a zbaví vás řas i bez nich.
Algicid je pro lidské zdraví neškodný, koupání v takto ošetřené vodě je zcela bezpečné a důležité je, že nebude mít voda zelený nebo rezavý či hnědý zákal, a řasy se odtud odstěhují jinam. I když jsou to starousedlíci, nedovolte jim, aby ovládaly vaše zájmy a umožněte jim důstojný život v jiných vodních rezervoárech. Koupání v čisté vodě bez řas a sinic pak bude mít úplně jinou úroveň a vy si tu užijete dokonalý relax.