Co vás může při stavbě betonového plotu nemile překvapit


Hmotnost desek – když staví zedníci zeď z cihel, berou jednu po druhé do rukou a pokládají je na své místo i bez složitého a nákladného vybavení. Vystačí tu pouze s holýma rukama a případně s kladívkem, které cihly dle potřeby půlí nebo čtvrtí. Stavět dům nebo zeď z cihel zvládnou i ženy, protože hmotnost cihly nikde nepřesahuje pět kilo a cihlu bez problémů udrží v ruce https://www.csfd.cz/film/348156-roxaniny-ruce/prehled/ i křehká stvoření a dokonce i děti. Kdybyste však ženám či dětem svěřili výstavbu betonového plotu v Pardubicích, dopadlo by to všelijak, neboť každá z betonových desek váží kolem sedmdesáti kilo. I pro dva silné chlapy je pouhé přenášení desek velmi náročné, a což teprve, mají-li je zvedat do výšky a zasouvat do drážek. Profesionálové na to využívají mobilní jeřáb, případně elektrický kladkostroj, proto se vyplatí u delších plotů zajistit výstavbu oplocení na klíč.

cihlová zídka

Betonování sloupků – opěrnými body betonového plotu jsou betonové sloupky. Podmínkou výstavby plotu je jejich důkladné ukotvení do země a zalití betonem. Proto je nutné vykopat pro každý sloupek otvor do země do hloubky alespoň 80 cm Výkopové práce pro pět sloupků vám již dají zabrat a bude to práce na celý den nebo na celý víkend, ale co když potřebujete těch sloupků zazdít do země přes sedmdesát? Dalším úskalím může být problematický terén, jestliže výkopové práce ztěžují kořeny stromů, balvany, jílovitá půda a navezené zbytky stavebního materiálu, mohou být výkopové práce nad vaše síly.

břečťan na zdi

Stavba plotu ve svahu – stavíte-li oplocení na rovném terénu, je to vždy snazší, než na špatně přístupném místě v prudkém svahu. I takové parcely vyžadují výstavbu oplocení, a je-li zrovna toto váš případ, svěřte raději stavbu profesionálům. Namáhavý je jen samotný pohyb v takovém terénu, natož manipulace se sloupky a deskami, výkopové práce, betonování sloupků a zasouvání betonových panelů mezi drážky ve sloupcích.